Wieczorne prace konserwacyjne pod wiaduktem na Kujawskiej w Toruniu

Na ulicy Kujawskiej, pod toruńskim wiaduktem, mają rozpocząć się dzisiejsze prace konserwacyjne. Początek robót jest planowany na godzinę 21:00, z zakończeniem przewidzianym na przedpołudnie dnia następnego. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu uspokaja mieszkańców, gwarantując możliwość przejazdu pod wiaduktem nawet podczas trwania prac, chociaż z pewnymi ograniczeniami spowodowanymi lokalnymi zwężeniami.

Pierwszym etapem prac będzie naprawa i regulacja wpustu ulicznego przez Toruńskie Wodociągi. Po zrealizowaniu tego zadania, przewidziane jest odtworzenie nawierzchni wokół miejsca interwencji. Zakończenie całości prac jest zaplanowane na sobotę, 15 czerwca, w godzinach przedpołudniowych.

Komunikacyjny aspekt prac został dobrze przemyślany – nawet w trakcie realizacji prac związanych z regulacją wpustu, jak i kolejnych prac drogowych, przejazd pod wiaduktem ma być możliwy. Ruch będzie odbywał się przy miejscowych zwężeniach oraz wygrodzeniach jezdni – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, Rzecznik Prasowy MZD.