Wiceprezes KS Pomorzanin Toruń opowiada o planach klubu na okres wakacyjny i podsumowuje zakończony sezon

Zaszczytem gościć w naszym programie Toruński Kalejdoskop miał Łukasz Wróblewski, pełniący funkcję wiceprezesa i dyrektora sportowego Klubu Sportowego Pomorzanin Toruń. Podczas niedzielnej rozmowy prowadzonej przez Piotra Olszowskiego, Wróblewski uchylił rąbka tajemnicy co do letnich planów klubu. Wśród nich znajduje się bezpłatna oferta treningowa dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

Wróblewski wyjaśnił, że cel Klubu to dotarcie do dzieci na toruńskich osiedlach i przekonanie ich o wartościach aktywności fizycznej. Na ten rok przygotowany jest kolejny cykl projektu „Wakacje z Pomorkiem”. W ramach tego czterotygodniowego programu, dzieci będą mogły skorzystać z darmowych zajęć treningowych na miejskich boiskach Orlik.

Łukasz Wróblewski podczas rozmowy ujawnił również lokalizacje, gdzie odbędą się te treningi. Będzie to cztery toruńskie osiedla: Wrzosy, Koniuchy, Stawki oraz Bydgoskie Przedmieście. Konkretnie, zajęcia będą prowadzone na boisku Orlik przy ulicy Rzepakowej na Wrzosach, przy ulicy Legionów na Koniuchach, przy ulicy Hallera na Stawkach oraz na skrzyżowaniu ulic Bydgoskiej i Reja na Bydgoskim Przedmieściu.