Warsztaty dla toruńskich dzielnicowych na temat przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu

Zastanawialiście się kiedyś, jak toruńscy dzielnicowi radzą sobie z wypaleniem zawodowym? Właśnie to zagadnienie było głównym punktem warsztatów, które odbyły się niedawno w siedzibie toruńskiej komendy policyjnej.

Na zaproszenie do udziału w szkoleniu odpowiedzieli dzielnicowi z powiatu toruńskiego, co umożliwiło współpraca pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego a Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Szkolenie prowadziły dwie ekspertki – dr Katarzyna Łukowska i Elżbieta Wierszyło.

Nie tylko omówiono szczegóły dotyczące wypalenia zawodowego, takie jak jego źródła i fazy, ale również skupiono się na tym, co ma największy wpływ na tempo jego narastania. Policjanci dowiedzieli się o technikach radzenia sobie z silnym i długotrwałym stresem, który często towarzyszy ich pracy. Przedstawiono im też metody, które pomogą im odzyskać siły nawet po najbardziej wyczerpujących dyżurach.

Dzielnicowi z entuzjazmem włączyli się w warsztaty, dzielili się własnymi doświadczeniami i poznawali nowe metody radzenia sobie z trudnościami zawodowymi.