Upadek Apatora Toruń w półfinale PGE Ekstraligi z Betardem

Apator Toruń, reprezentujący For Nature Solutions, doświadczył bolesnej porażki w półfinale PGE Ekstraligi przeciwko drużynie Betard we Wrocławiu. W tym nieszczęśliwym starciu tylko trzy osoby nie zawiodły: Emil Sajfutdinow, Patryk Dudek i wierni kibice, którzy tłumnie przybyli, aby dać moralne wsparcie swojej drużynie. Fotografie z tego wydarzenia zostały udokumentowane na Stadionie Olimpijskim.

Finał, który odbył się we Wrocławiu, zdawał się być na wyciągnięcie ręki dla Torunia, ale to raczej efekt zbiegu niefortunnych okoliczności niż wynik silnej gry toruńskiego zespołu. Przed rozpoczęciem meczu Betard musiał zmierzyć się ze stratą Taia Woffindena, a w trakcie gry doszło do kolejnych nieszczęśliwych wypadków, które wykluczyły Macieja Janowskiego i Charlesa Wrighta.

Niespodziewanym sprawcą upadku „Aniołów” okazał się 16-letni Kevin Małkiewicz. Jego talent został pożyczony na czas play off od ZOOLeszcz GKM Grudziądz. W sumie, młodzi zawodnicy z Wrocławia zdobyli podczas półfinałowego dwumeczu 30 punktów. To dokładnie tyle, ile zdobyli razem seniorzy: Robert Lambert, Paweł Przedpełski i Wiktor Lampart, reprezentujący stronę toruńską.