Ukraińscy obywatele oskarżeni o potrącenie na pasach i hodowlę marihuany

Bohdan S., urodzony na Ukrainie, jest oskarżony o zaatakowanie i zabicie 81-letniej kobiety na pasach dla pieszych na ulicy Dziewulskiego w Toruniu. Po tym zdarzeniu, próbował uciec za granicę. Dodatkowo, wraz z innym obywatelem ukraińskim, Antonem V., podejrzewany jest o prowadzenie nielegalnej uprawy marihuany w gminie Lubicz – jak twierdzi prokuratura.

Sąd Okręgowy w Toruniu rozpocznie proces przeciwko Bohdanowi S. i Antonowi V., obywatelom Ukrainy, już w sierpniu. Obaj są obecnie aresztowani. Prokuratura Rejonowa Toruń Wschód przeprowadziła śledztwo w tej sprawie.

Zaskakujące zwroty wydarzeń zainicjowane były tragicznym potrąceniem. Zaczęło się od dramatycznego wypadku na przejściu dla pieszych przy ulicy Dziewulskiego, który wymagał aktywnego pościgu za sprawcą. Natomiast końcowym punktem było odkrycie nielegalnej plantacji marihuany w Rogówku, znajdującego się w gminie Lubicz, blisko Torunia.

Przestępstwa Bohdana S. i Antona V. – śmiertelny wypadek na drodze, ucieczka z miejsca kolizji oraz posiadanie narkotyków – zostaną osądzone podczas jednego procesu przed Sądem Okręgowym w Toruniu.