Triumf Apatora Toruń w walce o brązową pozycję PGE Ekstraligi

17 września 2023 r., na toruńskiej Motoarenie, zawodnicy KS Apatora Toruń stoczyli zacięty pojedynek z Włókniarzem Częstochowa. Zmagania te stanowiły pierwszą część rywalizacji o brązowy medal PGE Ekstraligi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy wynikiem 50:40.

Rywalizacja od samego początku była pełna emocji i napięcia. Po pierwszej serii startów to goście Częstochowy dominowali na torze, jednak sytuacja szybko uległa zmianie. Od piątego biegu torunianie nie tylko przejęli prowadzenie, ale także sukcesywnie podnosili swoją przewagę punktową, aż do finałowego wyniku 50:40.

Znakomitego ducha walki i mistrzowskiej formy nie zabrakło Emilowi Sajfitdinowowi. Zdobywając pełen komplet punktów, umożliwił swojej drużynie utrzymanie się w grze o brązowy medal. Na pochwałę zasłużył również Robert Lambert, który zdobył 12 punktów, dowodząc tym samym, że jego słabszy występ we Wrocławiu był jedynie chwilowym potknięciem. Ważny wkład w zwycięstwo mieli także Wiktor Lampart i Paweł Przedpełski.

Młodsi zawodnicy, Oskar Rumiński i Mateusz Affelt, również pokazali swoją wartość, nie odstając zbytnio od kolegów z drużyny gości. Jednak ten spotkanie nie obyło się bez rozczarowań. Patryk Dudek niestety nie sprostał oczekiwaniom, co tylko potwierdza jego słabszą formę w tym sezonie. Mimo to, ma jeszcze szansę na poprawienie swojego wyniku podczas rewanżowego meczu w Częstochowie.

Ta rywalizacja o brązowy medal PGE Ekstraligi jeszcze się nie skończyła. Drugi mecz rozegra się już 23 września, tym razem na terenie Włókniarza Częstochowa. Spotkanie zostanie rozpoczęte o godzinie 19:15.