Tragiczne wydarzenia na toruńskiej imprezie: Trzej młodzi mężczyźni sądzeni za seksualne nadużycia

Przy ulicznej imprezie na Szewskiej w Toruniu doszło do zdarzeń, które wstrząsnęły lokalną społecznością. Trzech młodych mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat jest obecnie sądzonych za seksualne przemoc wobec czterech nastoletnich dziewcząt. Wśród oskarżonych znajduje się Damian W., znany jako kibic toruńskiej Elany, który jest głównym podejrzanym o zgwałcenie jednej z ofiar po jej uprzednim odurzeniu. Dramatyczny proces toczący się przed Sądem Okręgowym w Toruniu jest niezwykle trudny i bolesny dla wszystkich uczestników.

Sędzia Bartosz Sitkiewicz wraz z dwoma ławnikami ma zadanie rozstrzygnąć o winie trzech oskarżonych młodych ludzi. Jeśli zostaną uznani za winnych zarzucanych im przestępstw seksualnych, grozi im surowa kara więzienia. Momentami ciężki i emocjonalnie napięty proces jest nadal w toku, podczas którego miały miejsce między innymi długotrwałe przesłuchania świadków.

Proces przeciwko Damianowi W., Jakubowi Z. i Filipowi M. (w wieku 19-22 lat) rozpoczął się listopadzie ubiegłego roku i do tej pory odbyło się już 12 rozpraw. Następna odbędzie się 23 sierpnia, a kolejne terminy wyznaczono na 5 września oraz 6 października – informuje Jarosław Szymczak, asystent rzecznika Sądu Okręgowego w Toruniu. Można również dodać, że proces prowadzony jest bez udziału publiczności.

Co więcej wiemy o tragicznej imprezie na ulicy Szewskiej w Toruniu, gdzie doszło do rzekomego gwałtu i seksualnego wykorzystania nastoletnich dziewcząt? Przekazujemy tylko te szczegóły, które zostały ujawnione podczas śledztwa.