Targ staroci w Toruniu: stały punkt niedzielnej rutyny dla kolekcjonerów

W ostatnią niedzielę, 19 listopada, tradycyjnie rozlokowany na parkingu Centrum Handlowego „Kometa” w Toruniu pchli targ, jak zwykle przyciągnął wielu miłośników unikatowych przedmiotów.

Począwszy od wczesnych godzin porannych, aż do 14:00, miejsce to tętniło życiem. Targ na parkingu przy CH „Kometa” jest bowiem regularnym punktem niedzielnego harmonogramu dla wielu mieszkańców Torunia i pobliskich okolic. Z entuzjazmem przekopują oni stragany w poszukiwaniu nowych nabytków do swoich zbiorów różnorodnych przedmiotów. Wśród nich można znaleźć artykuły ze szkła, porcelany i ceramiki od renomowanych marek takich jak Rosenthal czy uznanych włoskich producentów. Kolekcjonerskie monety, banknoty czy winylowe płyty to również popularne towary handlowane na toruńskim targu staroci.

Jednak zdecydowanie kluczowym czynnikiem wpływającym na liczbę zwiedzających jest pogoda. Organizatorzy targu cieszyli się nieprzerwanie dobrymi warunkami atmosferycznymi podczas poprzednich edycji, z korzyścią dla frekwencji przyczyniając się słoneczne dni z niezwykle wysoką jak na listopad temperaturą. Niedziela 19 listopada była jednak nieco inna. Choć liczba zwiedzających w początkowych godzinach targu była wysoka, to ilość wystawców była mniejsza niż zazwyczaj.