piernikalia

Studenckie piernikalia w Toruniu ponownie przyciągnęły do siebie tłumy odwiedzających!

Piernikowe aktywności dla studentów w Toruniu rozpoczęły się już w piątek z samego rana, oferując pierwsze znakomite atrakcje dla wszystkich, którzy uwielbiają dobrą zabawę. Goście tej wspaniałej imprezy mogli korzystać z jej uroków przez cały piątek i sobotę, na terenie przy Domu Studenckim nr 9 w Toruniu.

Oczywiście, jak nakazuje piernikowa tradycja, podczas piernikaliów nie mogło zabraknąć pochodu studenckiego, który w tym roku wyruszył spod Domu Studenckiego nr 5, kierując się w stronę kampusu uniwersyteckiego na Bielanach. Pochód wystartował w piątek o godzinie 15:00.

Natomiast piernikowa sobota drugi dzień świętowania rozpoczęła od śniadania na trawie, po którym studenci mieli okazję do wzięcia udziału w różnych grach zespołowych, takich jak przeciąganie liny, rozgrywki meczowe w błocie, bieg piwny, gra w dwa ognie, wojna na balony z wodą, konkurs beer-ponga, zawody w skakaniu na skakance i wiele innych.

Zobacz, na co mogą liczyć studenci na tegorocznych juwenaliach.

Wspaniałe koncerty na żywo i pomoc dla obywateli Ukrainy

Warto zaznaczyć, że zarówno piątek, jak i sobota, były także bogate w atrakcyjne występy na żywo, podczas których pojawili się artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne. W piątek miłośnicy dobrej melodii mogli posłuchać utworów w wykonaniu takich zespołów jak Bitamina, After Party, Mery Spolsky, Brathanki i Organek. Natomiast w sobotę scenę zdominowały Elektryczne Gitary, Robodrom, Gosia Andrzejewicz, Tomigun i Smolasty.

Ponadto, piernikalia nie zapomniały również o wsparciu dla obywateli Ukrainy. W związku z tym na telebimie wyświetlany był numer konta bankowego, na który można było wpłacać cegiełki w ramach pomocy dla Ukrainy. Wstęp na piernikalia był wolny.

Toruń zorganizował również inną wspaniałą rozrywkę, jaką jest zlot samochodów marki Mercedes-Benz.