mercedes

Już w najbliższy weekend odbędzie się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu

W najbliższą sobotę i niedzielę na ulicach Torunia pojawią się liczne mercedesy, które zawitają do miasta w ramach zlotu pojazdów tej marki. Będzie można podziwiać zarówno najnowsze modele, jak i zabytkowe wehikuły jednego z największych niemieckich koncernów motoryzacyjnych. Zlot mercedesów w Toruniu organizowany był co roku w latach 2008-2017. A teraz tradycja ta powraca po czteroletniej przerwie.

W dniach 14 i 15 maja w Toruniu odbędzie się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz, który powraca do miasta po czterech latach przerwy. W latach 2008-2017 zlot mercedesów był największym zlotem tej marki w Polsce, a także jednym z największych zlotów mercedesów na świecie. Warto nadmienić, że zjazd, jaki odbył się dekadę temu, był największy spośród wszystkich edycji – w imprezie wzięło udział ponad 500 pojazdów.

Różne modele mercedesów z różnych epok

Jak podaje Julia Truszczyńska, dyrektor Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu 2022, wiele grup i klubów mercedesa zainteresowanych jest udziałem w imprezie. W związku z tym organizatorzy mają nadzieję, że podczas tegorocznego wydarzenia również pojawi się wiele wspaniałych „meroli” z różnych okresów motoryzacyjnych.

Impreza rozpocznie się w sobotę o godzinie 09:00 pod Areną Toruń przy ul. Bema w Toruniu. W tym miejscu nastąpi oficjalny zlot mercedesów. Samochody będą parkować przed areną do godziny 11:00, aby później skierować się w stronę MotoParku przy ul. Łukasiewicza w Toruniu, gdzie będą dostępne dla odwiedzających do godziny 17:30.

A tutaj możesz sprawdzić, jakie atrakcje panowały na zlocie motocykli na Pomorzu.

Drift Taxi Mercedes Mini Trophy i wiele innych atrakcji

Warto zaznaczyć, że zlot mercedesów to nie tylko zachwycające pojazdy, ale również liczne atrakcje dla uczestników imprezy. Goście zlotu będą mieli okazję do wzięcia udziału w Drift Taxi (drifting) oraz Mercedes Mini Trophy (jazda po torze). Ponadto, będzie można wziąć udział w zawodach zręcznościowych, rzucaniu oponą, przeciąganiu ciężarówki, a także wykazaniu się wiedzą na temat marki Mercedes-Benz.

Natomiast w niedzielę mercedesy zawitają na Bulwar Filadelfijski w Toruniu, gdzie będą cieszyć oczy pasjonatów czterech kółek w godzinach 12:00-14:00. Wstęp na Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu jest darmowy.

Może Cię również zaciekawić wypadek pod Toruniem z przepołowionym pojazdem.