Stacja Toruń Katarzynka – koniec obsługi pasażerskiej

Sobota, 30 września, była ostatnim dniem, w którym pociągi zatrzymywały się na stacji Toruń Katarzynka. O godzinie 22:26 odjechał stamtąd ostatni szynobus. Nie jest pewne, kiedy ponownie pojawi się tam pociąg gotowy do przyjęcia pasażerów.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, które jako pierwsi podaliśmy w „Nowościach”, od pierwszego października zatrzymania pociągów na stacji Toruń Katarzynka zostały zawieszone. Decyzja ta dotyczy przede wszystkim pociągów należących do firmy Arriva, które kursują na trasie Toruń – Chełmża – Grudziądz i miały przystanek na wspomnianej stacji.

W sobotę wieczorem, dokładniej o godzinie 22:26, ostatni pociąg odjechał ze stacji Toruń Katarzynka w kierunku Grudziądza. Od dnia następnego, czyli od niedzieli 1 października, szynobusy Arrivy przejeżdżają przez tę stację bez zatrzymywania.

Przedstawiciel prasowy Arrivy, Joanna Parzniewska-Marcinkowska, potwierdziła, że decyzja o zawieszeniu obsługi stacji Toruń Katarzynka nie uległa zmianie. Przyczyną jest brak zmian w okolicznościach, które doprowadziły do tego, że stacja przestała obsługiwać pasażerów.