Sportowy weekend pełen zwycięstw w Toruniu

Weekend 14-15 października 2023 roku przyniósł radość toruńskim kibicom sportowym. Zarówno koszykarze, jak i hokeiści oraz siatkarze z toruńskich klubów mogą poszczycić się triumfami w meczach rozegranych na swoich arenach.

Siatkarze z CUK Anioły Toruń dali początek sportowemu weekendowi, odnosząc zwycięstwo nad Tubądzin Volley MOSiR Sieradz w proporcjach 3:1. Mecz ten, odbywający się w sobotę 14 października 2023 roku w hali Szkoły Podstawowej nr 28, był bardzo emocjonujący. Pomimo trudności w trzecim secie, który wygrali goście, toruńscy Aniołowie triumfowali w czwartym secie, uzyskując przewagę 25:15.

Następnie, w niedzielę 15 października 2023 r., sportowcy z Torunia odnieśli aż trzy zwycięstwa. Koszykarki Katarzynek pokonały VBW Arka Gdynia wynikiem 81:75 (11:22, 21:18, 24:17, 25:18) podczas meczu II kolejki Orlen Basket Liga Kobiet. Mimo początkowej dominacji zawodniczek z Gdyni, to reprezentantki Torunia cieszyły się ostatecznie ze zwycięstwa.

Tego samego dnia koszykarze Arriva Twarde Pierniki Toruń wygrali mecz czwartej kolejki Orlen Basket Ligi przeciwko Czarnym Słupsk wynikiem 83:82 (16:27, 11:20, 24:16, 32:19). Mecz rozgrywany w Arenie Toruń był pełen napięcia do ostatnich minut, a kontuzja Gligorije Rakocevića zapewne na długo pozostanie w pamięci kibiców.

Weekend zakończyło zwycięstwo hokeistów z KH Energa Toruń, którzy pokonali STS Sanok 3:1 w meczu Tauron Hokej Ligi. Na lodowisku Tor-Tor bramki dla drużyny gospodarzy zdobyli D. Fjodorvs, D. Larionovs i P. Kogut.