Rozpoczęcie sezonu hokejowego w Toruniu: KH Energa z triumfalnym startem

W Toruniu nie mogło mieć miejsca bardziej efektowne otwarcie sezonu hokejowego. Dzięki rewelacyjnej skuteczności, toruński KH Energa zdobył pełną pulę punktów w dwóch pierwszych spotkaniach. Szczególnie zapadło w pamięć niedzielne starcie przeciwko JKH GKS Jastrzębie, które jest uważane za jednego z głównych kandydatów do tytułu mistrza.

KH Energa Toruń podejmowało JKH GKS Jastrzębie na toruńskim lodowisku Tor-Tor, zwyciężając 4:1 (2:0, 0:0, 2:1). Bramki zdobyli Baszirow po asyście Sytego i Djumicia w czwartej minucie gry oraz Napiórkowski po podaniu Fjodorovsa szóstą minutę gry. Mimo że Bernhards odpowiedział bramką dla gości w 45. minucie meczu, Kogut i Djumić zapewnili gospodarzom wygraną, strzelając kolejne dwa gole w 52. i 53. minucie meczu.

W składzie KH Energa Toruń wystąpili: Rosen – Johannson, Kurnicki, Djumić, Syty, Baszirow – Behm, Zieliński, M. Kalinowski, Larionovs, Tianen – Jaworski, Gimiński, Jaakola, Fjodorovs, Kogut – Bajwenko, Wenker, Maćkowski, Napiórkowski.

Podczas niedzielnego spotkania torunianie pokazali pełną determinację i umiejętności na lodzie. Mimo iż nie byli faworytami w starciu z JKH GKS Jastrzębie, rozpoczęli mecz z ogromnym entuzjazmem. Zanim goście zdążyli się zorientować, torunianie prowadzili już 2:0.