Remont Dworca Toruń Miasta i Toruń Wschodni rozpoczęta

Niedawno rozpoczęły się remonty Dworca Toruń Miasto i Toruń Wschodni. Całość ma na celu odnowienia peronów, torów, przejść podziemnych i innych elementów.

utrudnienia dla podróżujących?

Remont dworca to najczęściej utrudnienia dla podróżujących. W tym przypadku miasto wykonało szereg ułatwień, które mają na celu poprawić komfort podróżujących, który może być gorszy ze względu na trwające prace remontowe. W celu ułatwienia podróży, ustawiono kontenerowe dworce tymczasowe. Dzięki temu nie trzeba marznąć na dworze w zimowe dni. Pasażerowie będą obsługiwani w odnowionym holu, który jednocześnie będzie pełnił rolę poczekalni.

Jak długo potrwa remont?

Prace na obu dworcach prowadzone są przez toruńską firmę AGAD. Jest to jedyna firma, która wystartowała w konkursie ogłoszonym przez Polskie Koleje Państwowe. Remont dworca Toruń Miasto powinien zakończyć się w drugiej połowie 2024 roku. Wnętrze dworca zaprojektowano tak, aby połączyć historię z nowoczesnością. To z pewnością poprawi nie tylko komfort podróżujących, ale wpłynie także na wizualny aspekt nowych dworców.