Przestępstwo podczas patostreamu?

Kilka dni temu zgłoszono możliwość popełnienia przestępstwa. Chodzi o  naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie niepełnosprawnego intelektualnie mężczyzny. Wszystko miało miejsce podczas patostreamu z mieszkania na ulicy Urzędniczej 2 w Toruniu. Co więcej wiadomo o tej sprawie?

Śledztwo prokuratury

Przestępstwo zostało zgłoszone przez brata pokrzywdzonego. Prokuratura nie pozostała obojętna i wszczęła śledztwo w kierunku popełnienia przestępstwa w warunkach chuligańskich. Chodzi dokładnie o znieważanie  publicznie, bez powodu i w dodatku z rażącym lekceważeniem prawa. Podejrzanym jest realizator patostreamu, niespokrewniony z rodziną Z. Ze względu na dobro pokrzywdzonego nie ujawniono więcej szczegółów na razie.

Postawiono zarzuty

Prokuratura Rejonowa Toruń Wschód w styczniu br. postawiła już zarzut kobiecie, która organizowała patostreamy. Zarzucono jej znieważanie i naruszania nietykalności cielesnej konkubenta. Przestępstwo to wykonywane było w warunkach chuligańskich. Prokuratura kontynuuje także inne wątki w postępowaniu dotyczącym Małgorzaty Z. Między innymi chodzi o złe traktowanie psa.