Przebudowa odcinka ulicy Legionów w Toruniu powoduje utrudnienia komunikacyjne

Obecnie jesteśmy już na półmetku wprowadzonych utrudnień związanych z zamknięciem części ulicy Legionów w Toruniu. W wyniku tych działań, trudności z przejazdem można doświadczyć w szczególnie ruchliwych porach dnia na drodze równoległej do tej ulicy, czyli Szosie Chełmińskiej.

Warto przypomnieć, że od końca maja tego roku, zamknięty dla ruchu pozostaje fragment ulicy Legionów między rondem Czadcy a ulicą Inżynierską. Na tym obszarze realizowany jest odcinek trasy tramwajowej łączącej centrum Torunia z Jar-em. W ramach tej inwestycji, następuje przebudowa przejazdu kolejowego przy skrzyżowaniu ulic Legionów i Inżynierskiej na skrzyżowanie kolejowo-tramwajowe, co będzie pierwszym takim rozwiązaniem w Polsce.

Z uwagi na czasowe zamknięcie wyżej wspomnianego odcinka ulicy Legionów, wprowadzone zostały objazdy umożliwiające połączenie Jar-u z Koniuchami. Są to trasy obejmujące ulice Polną, Grudziądzką oraz Wielki Rów lub alternatywnie Polną, Szosę Chełmińską i Długą. Również autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji o numerach 10 i 20 kursują tymi drugimi trasami objazdów.