Prace drogowe na ulicy Poznańskiej w Toruniu zostały opóźnione

Ruch na ulicy Poznańskiej w Toruniu jest utrudniony z powodu prac budowlanych, które trwają dłużej niż pierwotnie zakładano. Chodzi tu o budowę lewoskrętu prowadzącego do ulicy Prüfferów.

Rozpoczęcie prac miało miejsce w połowie września, a ich zakończenie przewidywane było na koniec listopada. Niestety, Miejski Zarząd Dróg w Toruniu informuje, że prace są opóźnione i ich termin zakończenia został przesunięty do końca bieżącego roku.

W listopadzie podzieliliśmy się z Wami informacją o opóźnieniach wynikających z odkrycia nieodnotowanej wcześniej infrastruktury podziemnej. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym artykule: „Opóźnienia w pracach na Poznańskiej”.

Pragniemy przypomnieć, że ulica Poznańska została zamknięta dla ruchu od połowy września tego roku na odcinku od numeru 49 (przy klasztorze Franciszkanów) aż do skrzyżowania z ulicą Hallera.

Głównym celem budowy tego lewoskrętu jest poprawa płynności ruchu wzdłuż ulicy Poznańskiej i zwiększenie bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza tych, którzy skręcają z ulicy Prüfferów w ulicę Poznańską. Po ukończeniu inwestycji piesi będą mogli cieszyć się większym bezpieczeństwem, a istniejące przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w azyle.