Piłkarski sukces młodzieży z Torunia: Juventus U15 pokonuje Lechię Gdańsk

W dniu 25 maja młodzi zawodnicy toruńskiego klubu piłkarskiego Juventus zaliczyli istotne zwycięstwo. Zawodnicy pod kierownictwem trenera Tomasza Ćwiklińskiego odnieśli triumf nad Lechią Gdańsk w wyjazdowym spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów do lat 15.

Juventus Toruń jest pierwszym zespołem z naszego miasta, który ma okazję reprezentować nas w CLJ U15. Nasi młodzi piłkarze zapewnili sobie miejsce w ekstraklasie młodzieżowej w sezonie jesieni poprzedniego roku. Zasłużyli na to, zdobywając tytuł mistrza województwa, a potem pokazując swoje umiejętności w decydujących meczach barażowych.

Rywalizacja z czołowymi akademiami piłkarskimi w Polsce stanowi dla nich wielkie wyzwanie. W trakcie trzynastu meczów, które już za nimi, zdobyli siedem punktów. Najnowsze punkty przywieźli z Gdańska, gdzie odnieśli zwycięstwo 2:1 nad tamtejszą Lechią. Filip Wójcik, piłkarz Juventusu, miał zaszczyt strzelić obie bramki.

– W trakcie całego meczu utrzymywaliśmy odpowiednie skupienie, co pozwoliło nam unikać błędów, które mogłyby dać przeciwnikowi szansę na atak. To skupienie było kluczowe – w niektórych spotkaniach gubiliśmy je na krótką chwilę, co natychmiast wykorzystywali nasi rywale- mówił trener.