Piknik rodzinny "Forteczna Historia" w Muzeum Twierdzy Toruń: Przekrojowa relacja z wydarzenia

Zaplanowany na sobotę 16.09 piknik rodzinny „Forteczna Historia”, który miał miejsce w toruńskim Muzeum Twierdzy, okazał się prawdziwą gratką dla miłośników historii i rodzinnego spędzania czasu. Organizatorzy wydarzenia umożliwili uczestnikom zgłębienie ciekawych faktów z przeszłości na tle jednego z najważniejszych miejsc historycznych Torunia.

Ten wyjątkowy event był częścią obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, a jego atmosferę podkreślało serwowanie tradycyjnej grochówki jako smacznego dodatku do głównych atrakcji. Dodatkowo, w ramach pikniku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pod hasłem „Twierdza Toruń w obiektywie”, co stanowiło istotny punkt programu.

Przez cały czas trwania imprezy uczestnicy mieli możliwość zwiedzania ekspozycji muzealnej dotyczącej twierdzy pod opieką przewodnika, jak również zakupienia książek i różnego rodzaju gadżetów oferowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu na specjalnie zorganizowanym kiermaszu. Było to też doskonałe miejsce do rozmów z kuratorami muzeum na tematy związane z Twierdzą i garnizonem Toruń.