Operacja „NURD” Policji z Torunia ujawnia liczne zagrożenia na drogach

W środę 10 stycznia, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu po raz kolejny przeprowadzili akcję o nazwie „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, znanej też jako „NURD”. W trakcie tych działań kontrolno-prewencyjnych na ulicach miasta zidentyfikowali oni aż 72 sytuacje, które stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Podczas operacji „NURD”, której głównym celem jest monitorowanie i poprawa bezpieczeństwa pieszych na drogach, policjanci skupili się na obserwacji zachowań kierowców. W wyniku tych działań udało im się wykryć wiele sytuacji, w których bezpieczeństwo pieszych mogło być zagrożone.

Sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, poinformował, że w akcji wzięło udział kilkadziesiąt funkcjonariuszy z regionu toruńskiego. Podkreślił on również, że podczas operacji policja ujawniła 72 wykroczenia. Większość z nich dotyczyła nieprawidłowego przejeżdżania przez przejścia dla pieszych, co stanowiło poważne ryzyko dla bezpieczeństwa tej grupy użytkowników dróg.

Zwracając uwagę na te niebezpieczne sytuacje, policja apeluje do pieszych o ostrożność podczas przekraczania jezdni. Jednocześnie przypomina o konieczności zachowania zdrowego rozsądku i ciągłego obserwowania ruchu pojazdów.