Olejek do opalania – jaki wybrać?

Olejek do opalania to jeden z najbardziej popularnych produktów do ochrony przed promieniowaniem UV. Kosmetyk w formie olejku nie tylko chroni skórę, ale także ją pielęgnuje. Sprawdź, jak wybrać olejek do opalania idealnie dopasowany do Twoich potrzeb!

Produkty do opalania o konsystencji olejku to idealny wybór dla osób, które cenią sobie intensywną pielęgnację ciała. Zastanawiasz się, jak wybrać olejek do opalania? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Rodzaje produktów do opalania

Aby nie narażać się na oparzenia słoneczne, podczas opalania należy odpowiednio zabezpieczyć skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Pomogą nam w tym kosmetyki do opalania z filtrem SPF. Na rynku jest dostępny szeroki wybór tego typu produktów. Do wyboru mamy m.in. kremy, balsamy, mleczka czy spraye do opalania. Bardzo popularne są również kosmetyki do opalania w formie olejku.

Czy warto stosować do opalania olejki?

Produkty do opalania o konsystencji olejku mają wielu zwolenników. Do zalet tego typu produktów można zaliczyć m.in. przyjemną konsystencję i łatwość aplikacji na skórę. Olejki do opalania z filtrem nie tylko chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, ale także natłuszczają i odżywiają skórę.

Jak wybrać olejek do opalania?

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego olejku do opalania, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Warto przyjrzeć się przede wszystkim takim kwestiom jak:

  • Wysokość filtra SPF – im wyższy filtr, tym większa ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Wysokość filtra SPF powinna być dobrana do fototypu skóry. W przypadku bardzo jasnej karnacji zaleca się stosowanie produktów do opalania z filtrem SPF 50.
  • Rodzaj produktu – na rynku są dostępne różne rodzaje olejków do opalania. Wybór konkretnego produktu zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli Twoja skóra trudno się opala, możesz wybrać brązujący olejek do opalania, który nie tylko chroni skórę, ale także nadaje jej piękny odcień opalenizny. Osoby, które chcą opalić się szybciej, mogą także zdecydować się na zakup olejku przyspieszającego proces opalania. Jeśli nie lubisz uczucia tłustej skóry po aplikacji produktu, sięgnij po suchy olejek do opalania, który nie pozostawia na skórze tłustego filmu.
  • Skład produktu – bardzo ważne jest to, aby olejek do opalania zawierał w swoim składzie substancje pielęgnujące skórę – np. masło kakaowe, olejek arganowy czy olej kokosowy. Dzięki temu nie tylko uchronimy się przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale także zadbamy o kondycję skóry.