Ogromna akcja kontroli bezpieczeństwa na ulicach Torunia podczas majówkowego weekendu

W dniach od 30 kwietnia do 5 maja funkcjonariusze policji intensywnie patrolowali drogi Torunia i powiatu toruńskiego. Akcja miała na celu monitorowanie zachowań kierujących, sprawdzanie ich stanu trzeźwości oraz kontrolę, czy przewożą pasażerów w bezpieczny sposób i zabezpieczają ich pasami. Najważniejszym celem tej operacji było zapewnienie bezpiecznej podróży dla wszystkich uczestników ruchu drogowego w okresie zwiększonej aktywności na drogach.

Mimo długiego weekendu majowego, nie zdarzyły się poważne incydenty na toruńskich ulicach. Zanotowano 49 kolizji i tylko jeden wypadek drogowy, w rezultacie którego jedna osoba doznała obrażeń. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję, ten nieszczęśliwy incydent miał miejsce o godzinie 13:30 w sobotę 4 maja na ulicy Dziewulskiego w Toruniu. Wstępne ustalenia sugerują, że do potrącenia doszło, gdy 72-letni kierowca podczas cofania w strefie zamieszkania uderzył 69-letniego pieszego. Funkcjonariusze nadal badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Niestety, niektórzy kierowcy podjęli decyzję o prowadzeniu pojazdów pod wpływem alkoholu. W trakcie majówkowego weekendu aresztowano 9 nietrzeźwych kierujących. Ogólnie rzecz biorąc, w całym województwie kujawsko-pomorskim w okresie świątecznym doszło do 16 wypadków drogowych. Jedna osoba zginęła, a 19 zostało rannych. Liczba kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu wynosiła 127. W sumie, przez cały długi weekend, aż 1500 funkcjonariuszy ruchu drogowego pilnowało bezpieczeństwa na drogach.