Obchody Dnia Dziecka w Toruniu – radość, zabawa i edukacja

Sobotnie popołudnie 1 czerwca 2024 r. było pełne radości i uśmiechu na wielu toruńskich placach zabaw. Miejski Park na Bydgoskim Przedmieściu, Piernikowe Miasteczko, teren Muzeum Artylerii oraz Barbarka zamieniły się w areny pełne atrakcji z okazji świętowania Dnia Dziecka.

Bydgoskie Przedmieście na ten jeden dzień przekształciło się w magiczny świat pełen zabawy podczas odbywającego się tam corocznego festynu Michayland 2024. Tegoroczne hasło imprezy brzmiało „Gdzie pięknie się wysławiamy, język polski uwielbiamy!”, co stanowiło hołd dla naszego narodowego języka. Wśród licznych atrakcji znajdowały się dmuchane zamki, warsztaty twórcze czy malowanie twarzy dla najmłodszych. Starsza młodzież mogła natomiast zmierzyć się w różnego rodzaju konkursach, zarówno sportowych, jak i edukacyjnych. Były także strefy gastronomiczne z przysmakami na każdą kieszeń i smakosza. Lokalne zespoły wokalne zapewniły muzyczną oprawę wydarzenia. Jednym z punktów programu była loteria fantowa, gdzie prezydent Torunia Paweł Gulewski oraz jego zastępca Dagmara Zielińska wręczali nagrody. Za organizację imprezy odpowiadało Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi Opuszczonymi im. bł. ks. Bronisława Markiewicza.

Równolegle, na terenie Muzeum Artylerii przy ul. Jana Sobieskiego 28, Rada Okręgu Jakubskie-Mokre zorganizowała Piknik Patriotyczny z udziałem zastępcy prezydenta Torunia, Adama Szponki. Uczestnicy mieli okazję nie tylko pobawić się i skorzystać z licznych atrakcji, ale również zwiedzić muzeum. Na miejscu były m.in.: pokazy sprzętu wojskowego, stoiska policji i straży pożarnej, warsztaty recyklingowe czy wymienialnia ubrań i zabawek. Nie zabrakło również poczęstunku w postaci tradycyjnej grochówki wojskowej.