Mieszkańcy Torunia zyskują nowe miejsce do zamieszkania: Nowy dom jednorodzinny na wschodzie miasta

Planowane jest wzniesienie nowego domu jednorodzinnego na terenie wschodniego Torunia, dokładniej w obszarze ulicy Przelot. Działka budowlana, której powierzchnia wynosi 1652 m2, została nabyta przez nowego właściciela za kwotę 545 400 zł, która wpłynęła do budżetu miasta.

Przetarg na sprzedaż działki przeznaczonej pod budowę domu jednorodzinnego i możliwość prowadzenia usług nieopodal tzw. Abisynii toruńskiej zorganizowany był przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami UM. Miasto sprzedało nieruchomość osobom prywatnym, co było już czwartym tego typu przypadkiem na ulicy Przelot. Sprzedawane przez miasto działki są w stanie surowym, niezabudowane, mają postać prostokątów. Nie są ogrodzone a ich powierzchnia porośnięta jest roślinnością trawiastą. Działki te posiadają dostęp do wszystkich niezbędnych sieci infrastruktury technicznej: elektroenergetycznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, gazowej, ciepłowniczej oraz telekomunikacyjnej. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, działki te są przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną z możliwością prowadzenia usług.

Na sprzedaż pozostają jeszcze dwie działki przy ulicy Przelot. Pierwsza z nich ma powierzchnię 0,62 ha, a druga 0,18 ha. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.