Kary dla Apatora i jego ekipy za złe przygotowanie toru

Decyzją Komisji Orzekającej Ligi, zespół For Nature Solutions Apator, ich trener, kierownik zawodów i toromistrz z Torunia zostali ukarani. Powodem nałożenia kar były wydarzenia podczas ostatniego meczu z drużyną Włókniarza Częstochowa, gdzie zarzucono im niedostateczne przygotowanie nawierzchni toru.

Mecz pomiędzy drużynami For Nature Solutions Apator Toruń i Włókniarzem Częstochowa pozostawał źródłem emocji długo po ostatnim gwizdku. Gościom nie spodobał się stan nawierzchni toru, co było uzasadnione, biorąc pod uwagę nierówności i wymagające warunki płynące z niedoskonałości toru. Niedociągnięcia te kosztowały gospodarzy utratę cennych punktów, gdy w trakcie trzynastego wyścigu doszło do upadku jednego z ich zawodników – Roberta Lamberta.

Mikkel Michelsen, jeden z liderów Włókniarza, skrytykował złe przygotowanie toru, podkreślając, że jeśli nawet tak doświadczony zawodnik jak Lambert ma problemy, to znak, że coś jest nie w porządku. Zauważył również, że Toruń z nieznanych powodów miał zupełną swobodę w kwestii przygotowania nawierzchni, co doprowadziło do tego niefortunnego rezultatu.