wypadek-drzewo

Groźny wypadek w pobliżu Torunia. Przepołowiony pojazd, kierowca w stanie ciężkim

W piątkowy poranek niedaleko Torunia zdarzył się bardzo groźny wypadek, podczas którego kierowca z ogromną siłą wjechał w drzewo samochodem osobowym. W wyniku uderzenia pojazd został mocno zgnieciony. Natomiast poszkodowany został wyciągnięty z wraku przez straż pożarną, a następnie odwieziony do szpitala. Jego stan jest bardzo poważny.

Do wypadku doszło 29 kwietnia około godziny 05:00 na drodze krajowej nr 80 – na trasie Bydgoszcz–Toruń – w miejscowości Pędzewo (gm. Zławieś Wielka). W pewnym momencie kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad swoim wozem, z impetem wjeżdżając w przydrożne drzewo. Uderzenie było tak silne, że samochód został mocno zmiażdżony, a mężczyzna zakleszczył się wewnątrz pojazdu.

O niebezpiecznych, a nawet śmiertelnych zdarzeniach na drogach, przeczytasz też na infoswietochlowice.pl.

Strażacy przecięli samochód na pół, żeby wydostać kierowcę

Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, funkcjonariuszy policji i zastępy straży pożarnej. Ze względu na fakt, że kierowca zablokował się w aucie, strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu hydraulicznego musieli przeciąć pojazd na pół, aby wydostać poszkodowanego. Lekarze stwierdzili, że mężczyzna wymaga natychmiastowej hospitalizacji, w związku z czym pacjenta od razu przewieziono do pobliskiego szpitala. Jego stan jest bardzo ciężki.

Na czas oględzin miejsca zdarzenia i oczyszczania jezdni policja zablokowała część drogi na tym odcinku, wprowadzając tymczasowy ruch wahadłowy, który trwał przez kilka godzin.