Hokej na lodzie w Toruniu obchodzi swoje 100 lecie – miasto uhonorowało to wydarzenie tablicą pamiątkową i medalem

Sto lat historii hokeja na lodzie w Toruniu zostało docenione przez władze miasta, które zdecydowały się uczcić ten wyjątkowy jubileusz poprzez umieszczenie tablicy pamiątkowej na budynku lodowiska Tor-Tor. Dodatkowo, Klub Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna otrzymał medal „Za Zasługi dla Miasta Torunia”.

Rozpoczęcie uroczystości związanych z setną rocznicą istnienia tej dyscypliny sportowej w Toruniu zainaugurowano przez odsłonięcie wspomnianej tablicy. Akt ten miał miejsce na budynku lodowiska im. Józefa Stogowskiego, a dokonali go: prezydent miasta Michał Zaleski, Bogdan Rozwadowski – prezes KST HSA, Mirosław Minkina, będący prezesem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, Robert Fraszko – Prezes MKS Sokoły i były zawodnik TTH Metron oraz TKH Toruń. W ceremonii uczestniczył również Włodzimierz Marczuk, prezes Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Hokeja Na Lodzie.

Prezydent Zaleski podkreślał, jak ważną rolę pełni hokej w kształtowaniu poczucia dumy mieszkańców Torunia. Wskazywał na radość, jaką sport ten przynosi, a także na możliwość spotkania i wspólnego oczekiwania na tryumf drużyny. Prezydent wspomniał również o swoim osobistym związku z hokejem, który datuje się od 1969 roku, kiedy to przeprowadził się do Torunia i zaczął uczęszczać na mecze na lodowisko Tor-Tor.