Groźba dziesięciu lat pozbawienia wolności dla 29-letniego mężczyzny zatrzymanego w Toruniu za posiadanie narkotyków

29-letni mężczyzna zamieszkały w Toruniu, jest zagrożony karą do dziesięciu lat więzienia. W ostatni wtorek, został on zatrzymany przez miejscową policję, która w jego miejscu zamieszkania odnalazła duże ilości substancji odurzających. Mężczyzna już usłyszał swoje zarzuty.

Śledczy z toruńskiego komisariatu na Podgórzu ujawnili, że podejrzany prawdopodobnie był zaangażowany w handel narkotykami. W tym samym dniu, w którym wysnuto przypuszczenia – we wtorek – ruszyli do miejsca zamieszkania 29-latka, które znajduje się na lewym brzegu miasta.

Zarówno dom, jak i 29-letni mieszkaniec byli obiektem zainteresowania lokalnych służb policyjnych. Jak podaje sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński, w oficjalnym komunikacie wydanym przez Komendę Miejską Policji w Toruniu, funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania natrafili na worek foliowy pełen suszu roślinnego. Po przeprowadzeniu preliminarnych badań narkotesterem, potwierdzono, że jest to ponad 120 gramów marihuany, co dawałoby możliwość przygotowania kilkudziesięciu porcji handlowych.