Funkcjonariusze po służbie udaremniają kradzież w kościele

Podczas dnia wolnego od obowiązków służbowych, funkcjonariusze z komisariatu na Śródmieściu w Toruniu ujęli 29-letniego mężczyznę, który przestępstwo popełnił w miejscu sakralnym. Sprawca, który dokonał kradzieży torebki podczas mszy świętej, usłyszał już zarzuty. Zgłoszenie o tym incydencie wpłynęło do Komisariatu Policji Toruń – Śródmieście w sobotę, 9 września, o godzinie 20.

Zeznania pokrzywdzonej, torunianki w wieku 66 lat, wskazywały, że doszło do kradzieży tego samego dnia, podczas nabożeństwa wieczornego w jednym z kościołów na terenie Torunia. Kobieta uczestnicząc we mszy, odłożyła swoją torebkę na ławkę kościelną. Chwilę nieuwagi wykorzystał złodziej i zabrał jej własność – informuje sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. W skradzionej torebce znajdowały się dokumenty, rzeczy osobiste, portfel, telefon komórkowy oraz duża suma pieniędzy, zarówno w polskiej jak i obcej walucie.

Poszkodowana kobieta miała przy sobie znaczną sumę gotówki. Jak wyjaśnili policjanci, zgłaszająca posiadała przy sobie oszczędności, ponieważ obawiała się ich pozostawić w domu. Funkcjonariusze wzięli na siebie zadanie wyjaśnienia tej sprawy. Zabezpieczyli nagrania z monitoringu oraz analizowali zgromadzony materiał dowodowy, co pozwoliło im na wytypowanie podejrzanego.