Firma Strabag staje się nowym mecenatem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

Zaszczytne miano mecenasa Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na jej 45. sezon artystyczny otrzymuje firma Strabag. Nowy mecenas wspiera cykl koncertów, które stanowią hołd dla Mikołaja Kopernika w 550 rocznicę jego urodzin.

Strabag jest firmą, której torunianie doskonale znają. Swoją obecność w mieście zaznaczyła między innymi dziesięć lat temu, kiedy to przyczyniła się do budowy nowego mostu przez Wisłę. Aktualnie prowadzi prace nad szkołą podstawową znajdującą się przy ulicy Strzałowej.

Strabag obchodzi swój własny jubileusz – 35 lat obecności na polskim rynku budowlanym. Firma postanowiła uczcić ten moment na wyjątkowy sposób. Pod hasłem „Budujemy klimat kultury” zdecydowała się na wsparcie instytucji kulturalnej w jednym z regionów, gdzie prowadzi swoje działania. Wybór padł na Toruńską Orkiestrę Symfoniczną. Jak tłumaczy Maciej Tomaszewski, przedstawiciel firmy Strabag, orkiestra zwróciła ich uwagę swoim artystycznym programem oraz sposobem, w jaki prezentuje swoją ofertę społeczeństwu.