FAF Elana Toruń zdobywa mistrzostwo i awansuje do IV ligi

FAF Elana Toruń pokonała Pogonię Mogilno na wyjeździe wynikiem 1:0, co zapewniło jej pierwsze miejsce w klasyfikacji IV ligi i gwarantowało awans. Przed rozgrywkami czwartkowej kolejki, dwie drużyny – Chemik oraz Włocławia – miały matematyczne możliwości dogonienia zespołu z Torunia. Zawodnicy z Bydgoszczy byli jednak pierwsi na boisku, gdzie musieli uznać wyższość Wdy Świecie, przegrywając 0:2. Tym samym, torunianom wystarczył nawet remis w meczu z Pogonią Mogilno, aby awansować.

W tej przeciaganke o zwycięstwo, ekipa FAF Elana miała okazję objąć prowadzenie już w pierwszej części spotkania. Niestety, w 44. minucie meczu Damian Lenkiewicz nie potrafił wykorzystać rzutu karnego na swoją korzyść. Po przerwie kapitan drużyny z Torunia zdołał się jednak zrehabilitować, strzelając decydującego gola, który dał jego zespołowi trzy punkty i awans.

Mimo otrzymania czerwonej kartki przez bramkarza Wojciecha Pawłowskiego, FAF Elana Toruń utrzymała wynik 1:0 na swoją korzyść. Dla ekipy z Torunia jest to drugi z rzędu awans – rok wcześniej obchodzili triumf w klasie okręgowej. Teraz mogą cieszyć się z sukcesu w IV lidze i oczekiwaniem na dalsze wyzwania.