Ekologiczne posunięcie Torunia – nowe hybrydowe autobusy miejskie wchodzą do gry

Miejska flota autobusów w Toruniu wkrótce zostanie wzbogacona o cztery świeże jednostki o technologii hybrydowej. Dnia 17 stycznia 2024 roku, Miejski Zakład Komunikacji, na rzecz miasta, wszczął postępowanie przetargowe mające na celu zakup tych nowoczesnych pojazdów. Zastąpią one starsze modele, które nie odpowiadają już obecnym standardom.

Proces przetargowy na nabycie nowych autobusów został zainaugurowany 17 stycznia 2024 roku. Termin do składania ofert upływa 19 lutego tego samego roku. Przewiduje się, że nowoczesne jednostki zostaną dostarczone do Torunia w ciągu 12 miesięcy od momentu podpisania kontraktu, czyli pomiędzy pierwszym a drugim kwartałem 2025 roku.

Zakupione autobusy będą należeć do kategorii MAXI, mierząc około 12 metrów długości. Każdy z nich będzie przystosowany do transportu osób niepełnosprawnych i wyposażony w szereg udogodnień. Będą to między innymi system informacji dla pasażerów, monitoring, klimatyzacja, biletomaty, dostęp do WiFi, porty USB oraz system wykrywający i gaszący pożary.