pijani-kierowcy-wypadki

Dwa wypadki pod wpływem alkoholu w ciągu jednego dnia. Jeden z kierowców wskoczył do jeziora, aby uniknąć stróżów prawa

W ubiegłą środę policjanci z Torunia otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące nietrzeźwych kierowców, z których każdy zatrzymał się na drzewie. Obaj mężczyźni zostali przebadani alkomatem, który wykazał, że są kompletnie pijani. Podejrzani usłyszeli już zarzuty w swojej sprawie, a prawo do prowadzenia pojazdów mechanicznych zostało im odebrane.

Wypadek w Polichnowie

Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Polichnowo w gminie Bobrowniki (pow. lipnowski). 40-letni mężczyzna, który siedział za kierownicą samochodu osobowego marki Nissan, w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Policjanci zafundowali mu badanie alkomatem, które wykazało, że w jego organizmie jest ponad 1 promil alkoholu. Następnie odebrali kierowcy prawo jazdy, a także dowód rejestracyjny, ponieważ okazało się, że samochód nie ma ważnego przeglądu technicznego.

Wypadek w Jankowie

Druga sytuacja miała miejsce w Jankowie w gminie Lipno (pow. lipnowski), gdzie nietrzeźwy mieszkaniec gminy stracił panowanie nad samochodem osobowym marki Mazda, po czym wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Co więcej, mężczyzna zdjął też tablice rejestracyjne, zostawił pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia.

Po przybyciu na miejsce policjanci przesłuchali świadków, dzięki którym udało się stworzyć rysopis mężczyzny. Okazało się, że jest nim 20-letni mieszkaniec gminy Lipno. Policjantom nie zajęło zbyt wiele czasu, aby namierzyć podejrzanego, którego znaleźli nieopodal jeziora. Na widok mundurowych mężczyzna wskoczył do wody i chciał odpłynąć. Jednak jej niska temperatura szybko dała o sobie znać i 20-latek postanowił wrócić na brzeg.

A na stronie wieluninfo.pl przeczytasz o śmiertelnym wypadku z udziałem pijanego kierowcy.

Oddając się w ręce stróżów prawa, został przebadany alkomatem, który wykazał w jego krwi ponad 1 promil alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili go w policyjnej bazie danych, według której miesiąc wcześniej 20-latek stracił prawo do prowadzenia pojazdów mechanicznych za uzyskanie ponad 24 punktów karnych.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty w swojej sprawie związane z prowadzeniem samochodu w stanie nietrzeźwości. Ponadto, jeden z nich odpowie także za prowadzenie pojazdu bez ważnego prawa jazdy, a drugi bez ważnego przeglądu technicznego. Na podejrzanych czeka teraz wysoka grzywna pieniężna i nawet do 2 lat pobytu za kratkami.

Tutaj piszemy o pożarze domu w Dzikowie.