nowe-samochody-policyjne

Dobrzejowice: policjanci otrzymali dwa nowe pojazdy służbowe

W miniony czwartek na parkingu Komisariatu Policji w Dobrzejowicach pojawiły się dwa nowe wozy policyjne, których zadaniem jest wyłapywanie piratów drogowych i sprawowanie nadzoru nad ruchem drogowym. Jednym z nich jest nieoznakowany samochód osobowy marki Kia, a drugim radiowóz marki Toyota.

9 grudnia na Komisariacie Policji w Dobrzejowicach pojawiły się dwa nowe samochody służbowe – nieoznakowana Kia Ceed i radiowóz Toyota Corolla Hybrid. Zakup pojazdów był możliwy dzięki samorządom podtoruńskich gmin, które uregulowały 50 procent wydatków. Natomiast drugą połowę kwoty pokryła Komenda Główna Policji.

Gminy dorzucają się do zakupu obu pojazdów

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa KMP w Toruniu podinsp. Wioletta Dąbrowska, do zakupu Toyoty Corolli Hybrid przyczyniła się gmina Lubicz, która przeznaczyła kwotę pokrywającą znaczną część ceny radiowozu. Policjanci korzystają już z nowego nabytku, wykorzystując go do służby prewencyjnej na terenie gminy Lubicz.

Jak podaje wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński, zakup nieoznakowanej Kii Ceed był możliwy dzięki gminom Dobrzejowice i Obrowo, z której każda przeznaczyła na pojazd 29 tysięcy złotych. Samochód jest wykorzystywany w działaniach operacyjnych i patrolowaniu ulic, aby zapewnić lepszy poziom bezpieczeństwa okolicznym mieszkańcom. Ponadto ma też szaro-metaliczny kolor, dzięki czemu nie wyróżnia się z tłumu.

Policjanci z nową Kią, nową Toyotą i nowym dronem

Zarówno radiowóz, jak i pojazd nieoznakowany, wykorzystywane są do patrolowania obszarów gmin Obrowo, Czernikowo i Lubicz, które objęte są jurysdykcją Komisariatu Policji w Dobrzejowicach.

Nie jest to pierwszy podarunek od samorządów, jaki ostatnio otrzymali policjanci. Kilka tygodni wcześniej weszli w posiadanie nowego drona, który może niepostrzeżenie patrolować gminne obszary. Mundurowi używają drona do kontrolowania dróg, sprawdzania trudno dostępnych miejsc, monitorowania imprez, a także poszukiwania osób zaginionych.