Długoterminowy najem auta na firmę – na czym polega i jakie przynosi korzyści?

Nowoczesna i funkcjonalna flota jest dla bardzo wielu firm narzędziem niezbędnym do realizowania rozmaitych zadań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zakup aut z różnych względów nie zawsze jednak wchodzi w rachubę. Warto wówczas rozważyć wynajęcie niezbędnych pojazdów.

Długoterminowy najem auta na firmę – czym jest?

Długoterminowy najem aut to jedna z usług transportowych, która wśród przedsiębiorców cieszy się ogromną popularnością. Polega na udostępnianiu aut w zamian za miesięczną opłatę. Minimalny okres obowiązywania umowy wynosi rok. Decydując się na najem długoterminowy samochodów, należy pamiętać o tym, że wiąże się z to z formalnościami bardziej skomplikowanymi niż ma to miejsce w przypadku np. najmu krótkoterminowego. Dla wypożyczalni istotną kwestią jest bowiem wiarygodność najemców, w związku z czym zawsze ich sprawdzają pod tym właśnie kątem.

Długoterminowy najem auta na firmę – dlaczego warto?

Na najem długoterminowy samochodu osobowego na firmę opłaca się postawić z paru ważnych powodów. Przede wszystkim jest to niezwykle wygodna forma użytkowania pojazdu bez konieczności kupowania go na własność. Wysokość raty nie zmienia się przez cały okres obowiązywania umowy, co daje sporą swobodę w planowaniu firmowego budżetu. Co więcej, wydatki na wynajem można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, co przynosi korzyści podatkowe. Poza tym przedsiębiorca nie ponosi ryzyka związanego z utratą wartości auta. Wypożyczalnia iPanek proponuje wymianę samochodu, jeżeli w trakcie najmu wymagania klienta względem pojazdu ulegną zmianie. Zapewnia także przedsiębiorcom dostęp do oferty Full Service zawierającej wszystkie koszty związane z użytkowaniem auta.

Długoterminowy najem auta na firmę – od czego zacząć?

Chcąc wynająć samochód osobowy na firmę na minimum rok, trzeba zacząć od określenia oczekiwań dotyczących pojazdu. Powinien on pasować do charakteru działalności danej firmy. Wiele zależy w tym momencie od warunków, w jakich będzie eksploatowany.