Co dalej z targowiskiem na Mickiewicza?

W budżecie miasta zarezerwowano 1,7 miliona złotych na przebudowę targowiska przy ulicy Mickiewicza na Bydgoskim Przedmieściu. Pomimo tego, że planowane jest m.in. zadaszenie części targowiska, to jednak rynek powoli umiera.

Targowisko przy Mickiewicza

Targowisko przy Mickiewicza 75 było przez wiele lat jednym z głównych punktów handlowych na Bydgoskim Przedmieściu. Jednak we wtorek 21 lutego, ryneczek był prawie pusty. Zdaniem sprzedawców, jedną z przyczyn jego śmierci są okoliczne markety, do których młodzi wolą iść zrobić zakupy w suchym i ciepłym pomieszczeniu. Na stoiskach sprzedawców czekały setki jabłek, warzyw i innych produktów spożywczych, ale większość z nich pozostanie niesprzedana. Sprzedawcy narzekają na to, że obroty spadają, a czynsz i koszty dojazdu rosną. Zdaniem nich, po ich odejściu na ich miejsce nie znajdzie się już nikt.

Sprzedawcy rezygnują

Mężczyzna prowadzący interes na targowisku myśli o jego zamknięciu, ponieważ traci na nim pieniądze. Z drugiej strony, Urząd Miasta planuje przebudowę rynku, która ma uratować Mickiewicza. Na ten cel zarezerwowano 1,7 miliona złotych w budżecie miasta, a dodatkowo urząd uzyskał dofinansowanie w wysokości miliona złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Planowane są m.in. utwardzenie terenu, instalacja kanalizacji deszczowej oraz zadaszenie stanowisk handlowych.