Arena Toruń: Powrót Świadków Jehowy do spotkań kongresowych po przerwie spowodowanej pandemią

Po trzech latach przymusowej przerwy spowodowanej pandemią COVID-19, Świadkowie Jehowy powracają do organizowania dużych kongresów. Pierwsze takie wydarzenie od 2019 roku ma miejsce w toruńskiej Hali Arena. Podczas pandemii, zamiast tradycyjnych zgromadzeń, Świadkowie Jehowy udostępniali internetowy program w ponad 500 językach, który zastępował spotkania na żywo.

Kongres Świadków Jehowy w Arenie Toruń rozpoczął się w piątek, 28 lipca i trwać będzie do niedzieli, 30 lipca. Artur Kurek, rzecznik organizacji w regionie kujawsko-pomorskim, podkreśla jednak, że mimo ocenianych pozytywnie wirtualnych kongresów, nic nie jest w stanie zastąpić doświadczenia bycia razem jako część większej grupy.

Zaplanowane są już kolejne spotkania na przyszły rok. W 2023 roku na całym globie odbędzie się około 6000 kongresów Świadków Jehowy pod hasłem „Okazujcie cierpliwość!”. Polska również jest częścią tych planów – zapowiedziano tu 29 takich wydarzeń, które mają się odbyć w 19 różnych miastach, w tym również w Toruniu.