Amelia Bagniewska z Torunia zdobywa brąz na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Judo 2024

W marcowy weekend 23 i 24, urokliwe Opole gościło Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w judo. Liczba uczestników była imponująca – aż 271 młodych zawodników rywalizowało o medale. Wśród nich znalazła się Amelia Bagniewska, jakże utalentowana 17-letnia judoczka z Torunia, która nie zawiodła oczekiwań i przywiozła ze sobą medal do miasta Kopernika.

Nie jest to pierwsze pojawienie się Amelii Bagniewskiej na naszych łamach. Nasi reporterzy od pewnego czasu obserwują jej początki w judo i z uwagą śledzą każdą jej rywalizację. Ostatnio 17-latka przystąpiła do walki podczas mistrzostw Polski w Opolu, gdzie liczba zawodników wyniosła 271, a reprezentowane były 94 kluby. Był to debiut Amelii na tak prestiżowej imprezie sportowej.

Pod czujnym okiem trenerów: Dariusza Huczuka z klubu Bushi oraz Romana i Ewy Wiwatowskich z Kodokan, Amelia pokazała klasę swojej walki plasując się na honorowym trzecim miejscu podium. Była to wyjątkowo trudna rywalizacja, bowiem Amelia brała udział w najbardziej zasobnej kategorii dziewcząt, gromadzącej aż 21 zawodniczek. Jednak mimo to, przegrała tylko jedno starcie.

Decydująca była długa i wyrównana walka z utytułowaną Danielą Badurą, która jest 16 zawodniczką w rankingu światowym juniorów i tym razem okazała się lepsza, zdobywając tytuł Mistrzyni Polski.