Amatorzy dwóch kółek omijają ścieżki rowerowe w Toruniu

Nasze poprzednie artykuły były często poświęcone kwestii rowerzystów ignorujących przepisy drogowe. Tym razem jeden z naszych wiernych czytelników zauważył, że niektóre osoby korzystające z jednośladów wolą ryzykować jazdę na pełnej pojazdów jezdni, aniżeli bezpiecznie poruszać się po dedykowanych dla nich trasach rowerowych.

W mieście nad Wisłą, jakim jest Toruń, istnieje wiele specjalnie zaprojektowanych dróg i tras dla rowerzystów. Praktycznie każda naprawa skrzyżowania lub ulicy wiąże się z utworzeniem dodatkowych przejść dla pieszych i rowerzystów. Te działania mają na celu uczynienie jazdy na rowerze po Toruniu łatwą i bezpieczną. Niestety, nie wszyscy doceniają te udogodnienia i wykorzystują dostępną infrastrukturę.

Z raportów naszych czytelników wynika, że są rowerzyści, którzy, pomimo dostępności dróg rowerowych, decydują się na jazdę po ulicach zapchanych samochodami. Jest to z pewnością postawa godna uwagi i podkreśla znaczenie edukacji w zakresie prawidłowego korzystania z infrastruktury drogowej.