Akcja edukacyjna "Bezpieczeństwo w drodze do szkoły" podsumowana przez Straż Miejską w Toruniu

Program edukacyjny „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły”, realizowany przez toruńską Straż Miejską, zakończył właśnie swój kolejny cykl. Spotkania dla uczniów odbywały się w ciągu dwóch ostatnich miesięcy, we wrześniu i październiku.

Podczas tych spotkań, prawie 2500 uczniów z 26 różnych instytucji edukacyjnych miało okazję porozmawiać ze strażnikami miejskimi na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych, jak wybierać najbezpieczniejszą trasę do szkoły oraz jak ważne dla ich bezpieczeństwa są elementy odblaskowe.

Strażnicy miejscy podczas spotkań nie zapomnieli także o innych ważnych kwestiach. Omawiane były zasady odpowiedniego zachowania w publicznych środkach transportu, przypomniano numery alarmowe, a najmłodsi uczestnicy spotkań nauczyli się, jak powinni reagować na potencjalne zagrożenie ze strony nieznajomych osób. Dla zobrazowania omawianych zagadnień, prezentowano film „Bolek i Lolek na drodze”. Co więcej, każdy uczestnik spotkania z pierwszych klas szkół podstawowych otrzymał odblask.