67-letni rolnik skazany za oszustwo finansowe w Toruniu

Jan W., rolnik w wieku 67 lat, został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata próby za przestępstwo oszustwa. Wyrok zapadł w Sądzie Okręgowym w Toruniu, który uznał mężczyznę winnym działania na szkodę firmy pożyczkowej „Bilans” z Rozgart (gmina Zławieś Wielka).

„Bilans B. Pietras, E. Pietras Spółka jawna” to firma oferująca finansowanie dla projektów biznesowych. Swoją ofertę promuje w sieci pod hasłem „Minimum formalności, maksimum korzyści”, co sugeruje szybkie i efektywne rozwiązania finansowe dla każdego klienta. Firma ma swoją siedzibę w Rogartach (gmina Zławieś Wielka), niedaleko Torunia.

Nie jest jasne, czy to właśnie reklama firmy przekonała 67-letniego rolnika do skorzystania z jej usług. Co jest pewne, to fakt, że Jan W. znalazł się pod dużą presją finansową i w grudniu 2020 roku podjął decyzję o podpisaniu umowy pożyczkowej ze spółką „Bilans”. Umowa ta dotyczyła kwoty 180 tysięcy złotych.

Niestety, rolnik nie był w stanie wywiązać się z zobowiązań wynikających z umowy i zataił fakt posiadania zadłużenia w czterech innych bankach. Takie nieuczciwe działanie doprowadziło do skazania go przez Sąd Okręgowy w Toruniu. Wyrok w tej sprawie zapadł 8 września bieżącego roku.