13-letni torunianin, Julian Korzus, triumfuje w turnieju tenisowym w dwóch kategoriach wiekowych

Młody talent tenisowy z Torunia, 13-letni Julian Korzus, odnotował niebywały sukces na turnieju tenisowym TOP 8, zdobywając złoto w dwóch kategoriach wiekowych. Na początku Julian udowodnił swoją przewagę w kategorii kadetów, a następnie zdominował rywalizację wśród juniorów. Co więcej, młody zawodnik pokonał graczy starszych od niego, doskonale radząc sobie z presją. Julian jest podopiecznym klubu KS Nowa Era.

Rafał Utylski, trener w klubie KS Nowa Era, nie był zaskoczony zwycięstwem Juliana. Przekonuje on, że choć Julian był najmłodszym uczestnikiem turnieju i mierzył się z przeciwnikami nawet o pięć lat starszymi, jego zwycięstwo to nie jest sensacja. Julian jest po prostu wybitny – stwierdza Utylski.

Turniej TOP 8 jest corocznym wydarzeniem organizowanym przez Kujawsko-Pomorski Związek Tenisa Stołowego. Odbywa się ono pod koniec każdego roku i skupia najlepszych zawodników i zawodniczki z trzech kategorii wiekowych: młodzika, kadeta i juniora. Zawodnicy biorący udział w turnieju to ci, którzy osiągnęli najwyższe miejsca na półmetku sezonu w rywalizacji wojewódzkiej. Warto zauważyć, że od dwóch lat zawody TOP 8 są zdominowane przez graczy klubu KS Nowa Era.

Zanim tenisistom udało się zdobyć wsparcie sponsora, trenowali oni na trzecim piętrze starej kamienicy położonej na starówce toruńskiej. Obecnie dzięki uzyskanemu wsparciu, klub może pozwolić sobie na wynajem atrakcyjnej przestrzeni do treningów, zlokalizowanej przy ulicy św. Katarzyny 9 w Toruniu.