Złoty medalista Patryk Dudek uhonorowany przed meczem żużlowym w Toruniu

Podczas niedzielnego spotkania ćwierćfinałowego PGE Ekstraligi, które odbyło się 13 sierpnia 2023 roku między drużynami For Nature Solution KS Apator Toruń a Platinum Motorem Lublin, toruński prezydent Michał Zaleski wręczył list gratulacyjny oraz symbol miasta – anioła, toruńskiemu zawodnikowi Patrykowi Dudkowi.

Dudek, który jest związany z toruńskim klubem od roku 2022, razem ze swoją drużyną narodową zdobył złoty medal w finale Drużynowego Pucharu Świata. Finał owych zawodów miał miejsce we Wrocławiu w dniach od 25 do 29 lipca 2023 roku.

W meczu ćwierćfinałowym rozgrywanym tego samego dnia, żużlowcy z Torunia dali z siebie wszystko, próbując pokonać wicelidera rozgrywek. Niemniej jednak goście okazali się silniejsi. Emil Sajfutdinow był najbardziej efektywnym zawodnikiem drużyny z Torunia, chociaż jego występ na początku zawodów nie był najlepszy. Pozostali członkowie zespołu nie byli konsekwentni w swoich jazdach i stracili wiele cennych punktów.

Pomimo porażki, drużyna For Nature Solutions nadal ma szansę na awans do półfinałów. Ostateczny wynik meczu pomiędzy For Nature Solution KS Apator Toruń a Platinum Motorem Lublin wyniósł 42:47 na korzyść gości.