Zaplanowana Toruńska Triada Kopernikańska 2023: informacje o trasach i możliwych utrudnieniach w ruchu drogowym

W nadchodzącą niedzielę miasto Toruń stanie się areną sportowych zmagań biegaczy. Planowane są trzy biegi: maraton, półmaraton oraz dystans 5 km, znane jako Toruńska Triada Kopernikańska 2023. Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest na godz. 8:30, a zakończenie przewidziane jest na około godz. 15. Warto zauważyć, że w tym okresie kierowcy powinni być przygotowani na ewentualne utrudnienia w ruchu drogowym.

Jednym z głównych punktów tego sportowego wydarzenia będzie 40. Toruń Maraton. Wyścig rozpocznie się o godz. 10 spod monumentu upamiętniającego Mikołaja Kopernika. Biegacze będą przemierzać ulice takie jak Różana, Piekary i Kopernika, gdzie następnie przejdą do ścieżki rowerowej znajdującej się wzdłuż al. Jana Pawła II.

Trasa maratonu będzie prowadzić również przez ulice Ślimak Getyński, Bulwar Filadelfijski, Popiełuszki, Rybaki, Bydgoską oraz Szosę Bydgoską. Ulica ta zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego. Biegacze skierują się na ścieżkę rowerową przy firmie Suder & Suder i będą biec w kierunku Motoareny.

Następnie uczestnicy maratonu przejdą przez Szosę Bydgoską na ul. Pera Jonssona i pobiegną ścieżką rowerową wzdłuż ul. Łukasiewicza do Przysieka. W Przysieku trasa będzie prowadzić wzdłuż ul. Jaśminowej, a potem skieruje się na ul. Słoneczną i Długą.

Z ulicy Długiej biegacze skierują się na ścieżkę rowerową prowadzącą do Górska, skąd drogą powiatową dotrą do Zamku Bierzgłowskiego. Dalej trasa będzie prowadzić ścieżką rowerową do drogi na Barbarkę, która również zostanie wyłączona z ruchu. Z Barbarki uczestnicy maratonu pobiegną ścieżką rowerową w kierunku mety znajdującej się na terenie Motoareny.