Zakłócenia w ruchu ulicznym związane z budową sieci ciepłowniczej przy Europejskim Centrum Filmowym CAMERIMAGE w Toruniu

W kontekście prac dotyczących nowej sieci ciepłowniczej, które będą miały miejsce podczas budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu, przewiduje się pewne trudności dla pieszych i kierowców na trasie ul. Wały Gen. Sikorskiego. PGE Toruń, będący inwestorem tego projektu, przekazuje plac budowy wykonawcy 27 maja bieżącego roku. Wykonawca zapowiedział rozpoczęcie pierwszych prac budowlanych już 3 czerwca.

Rozpoczęcie prac, które mogą spowodować utrudnienia dla ruchu ulicznego, planowane jest na czerwiec. Będą one przeprowadzane w pobliżu CKK Jordanki, wzdłuż Alei Solidarności w stronę Muzeum Etnograficznego, przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego, na ulicy Wały Gen. Sikorskiego (północna jezdnia), jak również na odcinku od Urzędu Marszałkowskiego do siedziby BNP Paribas Bank S.A. Inwestor gwarantuje, że ruch samochodowy na Alei Solidarności nie zostanie zakłócony. Jednak od końca lipca pojawią się pewne ograniczenia w ruchu na północnej jezdni– od Alei Solidarności do Alei Jana Pawła II, związane z pracami przy ciepłociągu na Wałach Gen. Sikorskiego. Mimo to, komunikacja miejska będzie funkcjonować bez przeszkód.

Interesem miasta jest to, aby inwestor prowadził prace związane z ciepłociągiem w taki sposób, aby były one jak najbardziej efektywne i jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i turystów. Dlatego też najwięcej prac zostanie przeprowadzonych w godzinach, gdy ruch uliczny jest minimalny. Dodatkowo, Prezydent Paweł Gulewski powołał specjalny zespół roboczy, składający się z przedstawicieli wielu instytucji, takich jak MZD, WGK, WŚiE, MZK, WIiR oraz WAiB. Zespół ten będzie regularnie spotykać się z inwestorem oraz wykonawcą projektu. Nad całym procesem prac będzie sprawowany także nadzór doradczy archeologa.