Wspaniałe atrakcje w Toruniu podczas weekendowego Święta Miasta

Przed nami niezwykle interesujący weekend pełen różnorodnych wydarzeń i atrakcji w Toruniu, które odbędą się z okazji obchodów Święta Miasta Torunia. Zaplanowanych jest wiele imprez kulturalnych, muzycznych i sportowych. Oto najważniejsze z nich i szczegóły dotyczące miejsca, czasu oraz cen biletów.

W ramach II Nocy Muzeów „Toruń na hanzeatyckim szlaku”, sześć oddziałów Muzeum Okręgowego w Toruniu otworzy swoje drzwi dla zwiedzających od godziny 18:00 aż do północy. Wstęp na to wydarzenie jest całkowicie darmowy, z wyjątkiem wejścia na wieżę Ratusza Staromiejskiego. Wśród miejsc uczestniczących znajdują się Ratusz Staromiejski, Dom Mikołaja Kopernika, Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, Muzeum Toruńskiego Piernika i Muzeum Twierdzy Toruń.

Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza na premierę spektaklu „Dropie” o godzinie 18:00. Cena biletów wynosi 55 zł dla osób dorosłych i 45 zł dla posiadaczy biletów ulgowych.

W PERS odbędzie się impreza Branżówka, na której wystąpią DJ Lamia i Cult Hero. Impreza rozpocznie się o godzinie 22:00, a wstęp na nią jest bezpłatny.

Zakończenie Sezonu Taneczno-Akrobatycznego 2022/2023 odbędzie się w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK o godzinie 9:00. Wstęp na to wydarzenie, podczas którego uczniowie Powietrzyńska Studio Tańca i Akrobatyki zaprezentują efekty swojej pracy, jest darmowy.

Świętowanie III Urodzin klubu LABA – Przystań Towarzyska rozpocznie się o godzinie 20:00. Na scenie pojawią się DJ MIKE G jako gospodarz, DJ SZYCHUL i DVJ ROCCO.

Międzynarodowy Dzień Jogi będzie obchodzony w Domu Jogi Winnica. Zajęcia zaczynają się o godzinie 10:00. Bilet na pojedyncze zajęcia kosztuje 25 zł, natomiast karnet na cały dzień to wydatek rzędu 100 zł.

Koncert „Wodecki Welcome To Toruń” z udziałem Alicji Majewskiej oraz Włodzimierza Korcza (gości specjalnych) odbędzie się w Auli UMK o godzinie 19:00. Ceny biletów wahają się od 119 zł do 159 zł.

Turniej piłki nożnej ulicznej Let’s Play Toruń! rozpocznie się o godzinie 10:00 na boisku przy ulicy Przedzamcze 6A (w Stawie Komtura). Wstęp na to wydarzenie sportowe jest bezpłatny.