Urząd Miasta Torunia planuje odbetonowanie kilku nawierzchni na terenie miasta

Wydział Środowiska i Ekologii toruńskiego ratusza ogłosił, że szuka wykonawcy dla zadania pod nazwą „Odbetonowanie utwardzonych nawierzchni w pasach drogowych w Toruniu”. Wśród wymienionych miejsc, które mają poddać się temu procesowi, znalazły się cztery lokalizacje. W tym momencie najważniejszym celem jest usunięcie kostki brukowej.

Urząd dąży do tego, aby stopniowo zastępować beton zielenią na terenach miejskich. Przebudowa ma objąć pas dzielący jezdnie na ulicy Podgórnej. To miejsce rozciąga się od Szosy Chełmińskiej do ronda Komitetu Obrony Robotników i zajmuje powierzchnię 340 metrów kwadratowych. Kolejnym obszarem jest pas, który oddziela południową jezdnię Szosy Lubickiej od jezdni zjazdu w lewo na ulicę Olsztyńską – tutaj mówimy o powierzchni 20 metrów kwadratowych.

W innych miejscach planowane jest odbetonowanie w celu stworzenia większych przestrzeni dla drzew. Na ulicy świętego Jakuba przy chodniku obok ogrodzenia Liceum nr 4, planuje się zwiększenie kwatery dla 17 drzew. Całość ma zajmować około 17 metrów kwadratowych. Natomiast na ulicy PCK, wzdłuż chodnika, planuje się powiększenie kwater przy 28 drzewach, co zajmie około 28 metrów kwadratowych.