Uroczystość Bożego Ciała w centralnej części miasta, zaczynająca się procesją z katedry św. Janów

Dzień ten jest znany jako Boże Ciało, uroczystość, która oddaje cześć Najświętszemu Ciału i Krwi Chrystusa. Główna procesja wyruszała z katedry Świętych Janów i przemierzyła ulicę Szeroką.

Świętowanie Bożego Ciała rozpoczęło się w centrum miasta od mszy św. w katedrze Świętych Janów o godzinie 9:00. Po nabożeństwie, mieszkańcy przeszli przez ulice Kopernika, Piekary i Panny Marii, aby dotrzeć do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, gdzie zlokalizowana była pierwsza stacja. Następnie druga stacja została ustalona przy kościele Ducha Świętego na Staromiejskim Rynku.

Po tej stacji, wierni udali się ulicami Szeroką i Królowej Jadwigi w kierunku Nowomiejskiego Rynku. Blisko kościoła Świętego Jakuba znajdowała się trzecia stacja procesji, zaś czwarta była umiejscowiona przy garnizonowym kościele Świętej Katarzyny, do którego pielgrzymi doszli korzystając z ulicy Świętej Katarzyny.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, powszechnie nazywana Bożym Ciałem, jest obchodzona w celu oddania hołdu Jezusowi Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie. Jest to święto ruchome, które przypada w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Data tego święta jest ściśle powiązana z datą Wielkanocy.