Unijne dofinansowanie na nowe biletomaty w Toruniu

Funkcjonalne maszyny do zakupu biletów miejskich – biletomaty – zasilą niebawem kolejne cztery lokalizacje w przestrzeni publicznej Torunia. Są to efektywnie wykorzystane fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które obejmuje lata 2014-2020.

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu skutecznie ubiegał się o środki unijne, składając projekt pt. „Dostawa i montaż stacjonarnych automatów biletowych”. W ramach tego programu zakupionych zostanie łącznie osiem nowoczesnych urządzeń, służących do sprzedaży biletów na przejazdy komunikacją miejską. Cztery z nich już znalazły swoje miejsce w przestrzeni miejskiej, konkretnie przy nowo wybudowanych przystankach tramwajowych usytuowanych na północy Torunia. Istnieją tam już na przystankach: tramwajowym Żwirki i Wigury, tramwajowo-autobusowym Hubego, tramwajowo-autobusowym Koniuchy oraz tramwajowym Targowisko.

Kolejne cztery biletomaty mają swoje docelowe lokalizacje zaplanowane na przystanku Dworzec Wschodni oraz w strategicznym punkcie komunikacyjnym miasta – węźle przesiadkowym znajdującym się na al. Solidarności.