Szkoła Podstawowa nr 11 będzie miała nową salę gimnastyczną

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Pabla Nerudy w Toruniu przy ul. Gagarina 36 będzie mieć nową salę gimnastyczną. Oprócz samego obiektu halowego powstanie także zaplecze sanitarno-szatniowe, sala lekcyjną, a cały teren dookoła zostanie zagospodarowany. Sprawdzamy, jak przebiegają prace?

Nowy obiekt sportowy w trosce o dzieci

Prace budowlane rozpoczęły się w listopadzie 2022 r. i potrwają do końca 2023 r. Inwestycję realizuje toruńskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne BUD-TECH. Szacuje się, że cały koszt budowy obiektu wyniesie 10 455 000 zł brutto.

Kompleks sportowo-rekreacyjny

Nowy obiekt będzie posiadał powierzchnię użytkową 1153 m kw. To co najważniejsze, to fakt, że budynek  w całości dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach prac wykonana jest także nowa instalacja sanitarna, elektryczna i niskoprądowa. Teren dookoła zagospodarowany jest zgodnie z potrzebami dzieci i młodzieży. Nie zabraknie nowego ogrodzenia, a także dużej przestrzenie z terenami zielonymi, na którym w czasie przerwy dzieci będą mogły odpoczywać i wspólnie spędzać czas pozalekcyjny.